A Harangszó legújabb (2009/13.) számából

A tenkei református szeretetotthon alapításának 15. évfordulóját ünnepelték május utolsó péntekén. A háladó rendezvényről címoldalas riportban számol be a Harangszó júliusi első száma.

A tenkei református szeretetotthon alapításának 15. évfordulóját ünnepelték május utolsó péntekén. A háladó rendezvényről címoldalas riportban számol be a Harangszó júliusi első száma. A lap vezércikke a július 25-én tartandó egyházkerületi nőszövetségi konferenciára hivogat: Temes-vár címmel. Szerzője: Kovács Ildikó. Az esemény kapcsán Nőszövetség-oldallal jelentkezik a Harangszó, melyen a részletes program is olvasható. Ugyanitt Baracsiné Dávid Zsuzsanna az Aradi Egyházmegye nőszövetségi konferenciájáról tudósít. A Hit és élet rovatban Sass Kálmán: Református testvér, köszöntelek... című írásának második, befejező része olvasható. A felvidéki reformátusok Kálvinista Szemle című lapjának vendégoldalán Molnárné Miklós Malvinka a presbiteri tisztség ószövetségi hátterét fejtegeti. A Mozaik oldalon Gavallér Lajos tavaly megjelent két könyvéről, az Isten és tudósok rovatban Teilhard de Chardin evolucionizmusáról és az anyanyelv változásairól olvashatunk. Teljes oldalon jelentkezik a lap híroldala, az Idézőjel rovat Sass Kálmántól idéz. A Királyhágómelléki Református Egyházkerület kéthetente megjelenő gyülekezeti lapja megvásárolható és megrendelhető a lelkészi hivatalokban. A lap internetes kiadása a http://harangszo.blogspot.com címen olvasható.