A Parókia nem "támadó portál"

Az elmúlt napokban sorozatos támadások érték a Parókia portál szerverét.

Ez okozta a tapasztalható lassulásokat, illetve rövid időszakokban nem volt elérhető a portál.

A támadás lényege, hogy olyan szkriptet juttattak be a rendszerbe, ami a látogatót tovább küldi egy idegen honlapra, amely víruskeresést és téves vírusriasztást imitál, majd azonnal felajánlja az általuk fejlesztett program letöltését és futtatását a probléma megszüntetésére. Ennek a programnak a telepítésével a látogató maga okozza a számítógépe megfertőzését, ezért ilyen esetben feltétlenül fontos a böngésző azonnali bezárása és ezzel a kapcsolat megszakítása a honlappal.

Ezt az eseményt a Google ellenőrzőrendszere is detektálta, ezért jelent meg több felhasználónk gépén is a parokia.hu oldalra a "belépés nem biztonságos", ill. más rendszereken "A Parókia támadó portál" üzenet.

Hangsúlyozzuk, hogy a fenti eseményekben vétlenek vagyunk, és mindent elkövetünk annak érdekében, hogy elejét vegyük a további sikeres támadásoknak. Sajnos a támadás számunkra új, eddig nem ismert módszeren alapul, ami megnehezítette az elhárítást és a védekezést.
Sajnáljuk, ha ezzel valakinek kellemetlenséget, vagy késedelmet okoztunk.

Parókia portál