Adventi játszóház Kézdivásárhelyen

December 5-én mikulásjárással egybekötött adventi játszóházat szervezett a Kézdivásárhelyi Református Egyházközség.

                      

E rendezvényre több, mint 100 gyermek jött el, akik énekeket tanultak Balázs István kántor és az Üzenet együttes vezetésével, áhítaton vettek részt, ahol Ruszka Sándor lelkipásztor az adventi várakozásra hangolta rá a jelenlévők szívét, majd kézműves tevékenységek következtek. Péter Kinga és Ilyés Mária pedagógusok asztali díszek-, képeslapok-, angyalkák- és kis fenyők készítésére tanították a gyermekeket. Nagy volt a lelkesedés mind az óvodások, mind az iskolások körében, hiszen szebbnél szebb tárgyakat lehetett barkácsolni a nap folyamán, amelyeket majd hazavihettek az ifjú kézművesek.Megjelent a Mikulás is, akinek zsákjából mindenkinek jutott egy kis ajándék.A játszóház megszervezéséért, lebonyolításáért köszönetet érdemelnek Dobri Edit, Léva Katalin, Bardócz Tímea pedagógusok valamint Szabó Katalin önkéntes gyülekezeti tag.Adja Isten, hogy egyre több hasonló jellegű napon vehessenek részt gyermekeink, ami által gyarapodhatnak hitben és közelebb kerülhetnek lélekben Jézus Krisztushoz.

Kocsis Zoltán