Az internetre kerül a Codex Sinaiticus

CodexÚjra összegyűjtik és felrakják a világhálóra a világ legrégibb bibliáját, a negyedik században görögül íródott Codex Sinaiticust.

 

A könyv mára szétszóródott a világban: angol, német, orosz könyvtárakban és az egyiptomi Szent Katalin Monostorban találhatók meg részletei. A kódexet még nem lehetett egyben látni.
A felbecsülhetetlen értékű kódexet mostantól a kutatók és a puszta érdeklődők a világ bármely pontjáról, ingyenesen tekinthetik meg, kereshetnek a megmaradt szövegek és azok között az ikontöredékek között, amelyeket szintén az egyiptomi Szent Katalin Monostorban találtak. A lapokat fakszimile, átírt és lefordított verzióban is meg lehet nézni az weboldalon, valamint ezzel egy időben a British Libraryben kiállításon is bemutatják a kódex történetét.