Évekre leállt az építkezés a nagykőrösi főiskolán

Hátráltatja a gazdasági válság a nagykőrösi tanítóképző főiskola épületének bővítését.

A Hősök terén álló valamikori pártházat a rendszerváltás után a református egyház kapta használatba azért, hogy több évtized után ismét megalapítsa Kőrösön a felekezeti tanítóképzést. Azt már akkor is lehetett sejteni, hogy az 1600 négyzetméteres ingatlant előbb-utóbb kinövi a főiskola. A 2000-es évek elején jutott napirendre az építkezés, de az egyház csak akkor látott hozzá a kivitelezéshez, amikor megkapta a biztosítékot arra, hogy hosszú távon birtokon belül maradhat. A tulajdonos önkormányzat 2004-ben 50 évre hosszabbította meg az eredetileg 15 évre szóló használati szerződést. A Károli Gáspár Református Egyetem pedig vállalta, hogy idén június 30-áig tető alá hozza a szomszédos Tátra utcai telken a főiskolai kar új oktatási épületét. A tető alá hozás voltaképpen sikerült is, de az épület egészével csak úgynevezett szerkezetkész állapotig jutottak. A munkát pénzügyi nehézségek miatt egyelőre nem tudják folytatni, ezért a főiskola vezetése 2015-ig kérte az önkormányzattól a befejezés halasztását. M. J.