Fábry János ösztöndíjak átadása Rimaszombatban

Másodszor kerül sor Rimaszombaton, a református gimnáziumban a Fábry János Ösztöndíjak átadására.

December 22-én adja át Rimaszombatban, a Tompa Mihály Református Gimnáziumban a nagyvázsonyi Pontes Alapítvány az idei Fábry János-Ösztöndíjakat. A díjakat a Balaton-felvidéki Nagyvázsony polgármestere, Fábry Szabolcs adja át, aki a Pontes alapító elnöke a középiskolai karácsonyi ünnepségének keretében.

E napon, délután 17.30 órakor az alapítvány önkéntesei tartanak tájékoztatót a Magyar Református Gyűjtemény szervezésében, székházában a református cursillo mozgalomról.

Az ösztöndíjat a Pontes Alapítvány kezeli, arra felajánlást a Fábry-család leszármazottai Fábry János 2008-as centenáriumi ünnepségén tettek, a Fábry János-díj átadásakor. Az ösztöníjat a Fábry János-alapította rimaszombati középiskola azon tagjai kapják, akik aktív szerepet vállalnak intézményük közösségi életében illetve az intézményen kívüli felvidéki magyar közösségi, közéleti területen.

Híranyagok a tavalyi ösztöndíj-átadásról, ha ide kattint.

Híranyagok a Fábry János Centenáriumi ünnepségről, ha ide kattint.