Kálvin, Isten Igéjének szolgája - egy kiállításról a Református Félórában

A Ráday Múzeum kecskeméti részlegében „Kálvin, Isten Igéjének szolgája" címmel megnyíló kiállítást dr. Fogarasi Zsuzsa mutatja be a Református Félóra június 17-i műsorában.

A Benkő István Református Általános Iskola és Gimnázium ballagó diákjai között találhatjuk Ritát, az iraki menekült kislányt, aki sikeresen fejezte be Magyarországon a nyolcadik osztályt. Az ünnepségen beszélgettünk vele, egy tanárával, Békésy Gizellával, a Református Menekült Misszió munkatársával, Ferenczi Enikővel, valamint Aaron Stevens lelkésszel.

A Múzeumok éjszakája rendezvénysorozatban az egyházi gyűjtemények is részt vesznek. A Ráday Múzeum kecskeméti részlegében „Kálvin, Isten Igéjének szolgája” címmel megnyíló kiállítást dr. Fogarasi Zsuzsa mutatja be.

Porcshalmi László a Johannita Segítőszolgálat terényi táborát mutatja be.

Fekete Ágnes áhitata hangzik el Máté evangéliuma 5. részének 40. verse alapján.

A műsor hanganyaga letölthető a Parókia portál Hangtárából.