Kálvin már 453 évvel ezelőtt elítélte az erdőirtást

Szörnyűséges dolog az erdők pusztítása, irtása - mondta reformátorunk egy 1555-ben elhangzott igehirdetésében Genfben

(Vanuatu) - Szörnyűséges dolog az erdők pusztítása, irtása - mondta reformátorunk egy 1555-ben elhangzott igehirdetésében Genfben, amit Setri Nyomi, a Református Világszövetség főtitkára idézett a vanuatui szemináriumon. Kálvin így fogalmazott: a fákat kidönteni, a talajt kiszárítani és felégetni a növényzetet rosszabb és kártékonyabb, mint a torkot átvágni. Ezek nem a 21. századi környezetvédő aktivistáinak szavai, hanem a 16. századi Kálviné - hangsúlyozta a református világszervezet vezetője. A Református Világszövetség küldöttsége a távoli Vanuatuban, a déli csendes-óceáni szigetvilágban, más néven az Új-Hebridákon élő Presbiteriánus Egyház 61. nagygyűlésén vesz részt, amit augusztus 23-30. között tartanak.   Itt emlékeztetett a református világszervezet főtitkára Kálvin szavainak fantasztikus aktualitására a környezetvédelem összefüggésében.

(WARC.ch - reformiert-info.de - 2009-08-27- dr. békefy - www.reformatus.hu)