„Szigorúan ellenőrzött evangélium" - könyvbemutató

Bemutatták Molnár János Szigorúan ellenőrzött evangélium című könyvének első kötetét

A könyvbemutatóra csütörtökön, 2009. június 25-én 16 órától került sor, a Jakabbfy Elemér Alapítvány székhelyén (Szentegyház, Iuliu Maniu u. 39/4).

A Szegeden élő, erdélyi származású egyháztörténész a romániai református lelkészek úgynevezett securitatés dossziéit kutatja, és munkájának részeredményeiről számol be a vaskos kötetben, amelyhez dokumentummelléklet is tartozik.

„Az informátor (...) a legritkább esetben elkötelezett kommunista, sőt rendszerint egy ellenségesnek vagy legalábbis gyanúsnak minősített csoport, társadalmi réteg tagjaként épp azért szemelték ki, hogy feltűnésmentesen informálódhasson övéi között. Volt lehetősége a választásra. És innentől, a választás aspektusainak sokrétűségétől kezdve válik az informátorok története a kommunizmus emberi drámájává" - olvasható a kötetben.

A könyvet Demeter Szilárd, a Partium Kiadó igazgatója mutatta be. Az esemény meghívott vendége Tőkés László EP-képviselő volt.