Szociális foglalkoztató lesz a református parókiából

Megkezdték Kömlődön a református egyház szociális foglalkoztatójának bővítését,
ehhez a szervezet a parókiát és a mellette található nyári konyhát ajánlotta fel.

A beruházás értéke 44 millió forint - közölte az oroszlányi kistérség sajtóreferense hétfőn az MTI-vel.

Ivák István tájékoztatása szerint a református egyház négy év alatt 205 millió forint támogatást nyert különböző pályázatokon. Az összeget értelmi fogyatékosokat gondozó központ kialakítására fordították a Komárom-Esztergom megyei településen.

A Kerényi Béla Református Diakóniai Intézményekben elsőként 120 millió forintos támogatással nappali foglalkoztatóvá alakították az egykori iskolát, később lakóotthont hoztak létre, majd a foglalkoztató felszerelését korszerűsítették és támogató szolgálatot
szerveztek.

Az intézmény jelenleg 39 fogyatékossággal élő gondozottat lát el, de a mostani bővítéssel növelhetik a gondozottak számát. Az intézményrendszer működtetésével eddig 14 új munkahelyet teremtettek, a fejlesztés lezárultával öttel gyarapodhat az
alkalmazottak száma.