Zenés irodalmi est Öcsödön és Kunszentmártonban

2010. február 11-én Szabó Balázs énekmondó volt a vendégünk.

Magyar költők megzenésített verseivel örvendeztetett meg bennünket Szabó Balázs énekmondó. Régi téli esték hangulatát idézték fel a jól ismert, vagy méltatlanul elfeledett istenes, szerelmes versek, életről, halálról, hazáról, édesanyáról szóló költemények. Az est meghittségét fokozta a szeretetvendégség és a kötetlen beszélgetés az előadóval. Megismerhettük a művészi-alkotói élet örömeit, sikereit, de gyötrelmeit, nehézségeit is. Szabó Balázs sokféle tehetségének áldását tükrözi, hogy láthatjuk őt a Kecskeméti Ciróka Bábszínház előadásaiban bábszínészként, találkozhatunk vele kávéházak irodalmi estjein zenész-zeneszerzőként, táncházakban népzenészként,  valamint könnyűzenei koncerteken is különböző formációk tagjaként - ahhoz képest, hogy gyermekkorában festőnek készült... Saját zenekarának (Szabó Balázs Band), a napokban megjelenő nagylemezét már sokan várjuk. Szívből örülünk, hogy hitét, református gyökereit nem feledte el. Az újabb találkozás reményében, köszönjük!

Csatolt állományok