A Ráday Házban megrendezett zenés irodalmi esten Balog Zoltán református püspökkel, Ugron Zsolna íróval, és Visky Andrással, a könyv szerzőjével Ablonczy Bálint újságíró beszélget. Közreműködik: Karasszon Eszter csellóművész, Szalai Éva zongoraművész és Rajkai Zoltán színművész.
Szokatlan és megszokott helyszínekre egyaránt szeretettel várnak mindenkit a Bach Mindenkinek Fesztivál idei programjaira, amelyek ezúttal márciustól az adventi időszakig tartanak.
A szentek példáját nem használhatták fel, ezért új életpéldákra volt szükség a reformáció idején. Bethlen Gábor erdélyi fejedelem felesége, Károlyi Zsuzsanna alkalmas példakép volt és maradt – csak éppen más és más okból. A fejedelemasszony portréja, ahogy a történész látja, és ahogy a korabeli igehirdetők láttatták.
A genfi reformátor, Kálvin János egy kétgyermekes özvegyasszonyt vett feleségül. Kilenc évet éltek együtt szerelemben, ám sajnos mindhárom gyermeküket elveszítették. Idelette de Bure történetét a Kálvin-nagyregényén dolgozó Cs. Szabó Sándor írta meg.
Naponta átlagosan kilencszázhatvan percet töltünk ébren, ehhez viszonyítva nem volt sok idő gyerekkoromban az a napi húsz perc, amit este anyukám meseolvasással töltött velünk. Az olvasás nem idő, hanem valójában választás kérdése.
Gyülekezeti karvezetőknek, kórusoknak, kántoroknak és orgonistáknak is tartalmas és hasznos programokat kínál az idei Református Zenei Fesztivál – tudtuk meg Bódiss Tamástól.
Két év kihagyás után régi és új helyszíneken ismét megrendezik a Református Zenei Fesztivált a fővárosban május 27. és 29. között. Fáklyás felvonulás, térzene és késő esti zenés áhítat is szerepel a programban.
A világon egyedülálló kiállítás nyílt a Szépművészeti Múzeumban Hieronymus Bosch alkotásaiból. A németalföldi festő fő művének, a Földi gyönyörök kertjének megértéséhez Szabó György képmeditációja visz közelebb.
Bátor kiállás hitünk, emberségünk mellett, szembenézés emlékeinkkel, életünk és a körülöttünk lévő világ hazugságaival. Év végi filmajánlónkban megrendítő, számvetésre sarkalló alkotások közül válogattunk.
Udvardi Erzsébetnek a képei belső elhívását közvetítik számunkra, amelynek gyökere hitéből ered – hangzott el a Bibliamúzeum és a Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény új időszaki kiállításának megnyitóján.
Elmélyülésre és feltöltekezésre hívnak az idei adventben Udvardi Erzsébetnek, a fény festőjének alkotásai. A budapesti Ráday Gyűjtemény Bibliamúzeuma és a Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény közös időszaki kiállítása november 24-én, szerdán nyílik.
Miként alakult a művészet és az egyház kapcsolata az európai történelemben? Mit árulhat el egy művészeti alkotás Isten és az ember kapcsolatáról? Földesi Barnabás festőművész jegyzetét ajánljuk.
A taliándörögdi református templomban és környékén koncert, kiállítás, művészetterápiás alkotóműhely, a kamaszok online jelenlétéről és játékszenvedélyéről szóló előadások, utcaszínház és mindennapi áhítatok várják a látogatókat tíz napon át.
Alsós gyermekeket vár múzeumpedagógiai és kézműves foglalkozásaira a budapesti Bibliamúzeum júliusban és augusztusban, és folytatódnak a városi séták is a fővárosi református negyedben. A testvéreknek kedvezmény is jár.
A reformáció „főszereplői” a vándorprédikátorok, lelkészek, tanítómesterek voltak. A korszak azonban tele volt kivételes asszonyokkal is, akik meghatározó szerepet játszottak a férjeik vallásváltásában vagy a környezetük hitéletében.