A lelkész központi szerepéből fakadó veszélyek

Milyen az Isten szíve szerint való pásztor? És milyen pásztort várnak a gyülekezetek? 

 


Fáradt lelkipásztorok...
Mindig sietős, elfoglalt lelkipásztorok...
Pótolhatatlan, fontos lelkipásztorok...
Mindenhez értő lelkipásztorok...
Milyen az Isten szíve szerint való pásztor? És milyen pásztort várnak a gyülekezetek?

Pál így szólítja meg az efézusi pásztorokat:
„Viseljetek gondot tehát magatokra és az egész nyájra, amelynek őrizőivé tett titeket a Szentlélek, hogy legeltessétek az Isten egyházát, amelyet tulajdon vérével szerzett."
(ApCsel 20,28)

A lelkipásztorok a gyülekezet elhívott vezetői. Nem egyszemélyes vezetői, de jelenlétük, személyiségük, szolgálatuk meghatározza a gyülekezeteteket. Milyen felszabadító az apostol tanítása: az egyház Istené, amelyet (Krisztus) tulajdon vérével szerzett. Nem a lelkipásztoré, nem a presbitériumé, hanem Istené. Minden lelkipásztori megújulásnak ez az alapja: nem az enyém, hanem a tiéd, Urunk!
Számos lelkipásztor Istentől nyert elhívással indult a szolgálatba. De a küzdelmek, a nehézségek vagy éppen a sikerek könnyen meglopják az ember szívét. Az apostol emlékezteti az efézusi vezetőket az elhívás forrására: „...őrizővé tett titeket a Szentlélek..."
Aki nem tud gondot viselni magára, nem viselhet gondot az Isten egyházára sem. Minden lelkipásztornak felelőssége, hogy megtanuljon pihenni, kialakítsa a lelki-szellemi feltöltődés, tanulás egészséges ritmusát életében.

 

Imádkozzunk azért, hogy mind a lelkipásztorok, mind a gyülekezetek újra és újra meglássák és elhiggyék a csodát: az egyház Istené! Ezzel együtt adjunk hálát Jézus Krisztusnak, hogy ő adott pásztorokat, akik felelőssége a Krisztus-test építése. Imádkozzunk a lelkipásztorokért, hogy felelevenedjen bennük az elhívás valósága úgy, amint egykor régen! Kérjünk bölcsességet és vezetést azoknak, akik a lelkipásztorok megújulásának, továbbképzésének struktúráit keresik, azok kimunkálásán munkálkodnak!

Lovas András 

 

Az Egyházi Jövőkép Bizottság szeptember 14-ig hetente egy-egy egyházunk életét döntően befolyásoló témában hív imaközösségre. Az imádságok a bizottság zsinati előterjesztésében megfogalmazott huszonnyolc témakört követik. A rovatot a testület tagjai gondozzák, most egyikük az igehirdetés és a tanítás megújításáért emeli fel szavát.

Bevezető gondolatok és a korábbi hetek témái:

28 téma – ima – hét
2014. március 01.

A hétről hétre megjelenő imádságok a bizottság legutóbbi zsinati előterjesztésében megfogalmazott huszonnyolc témakört követik. A rovatot a testület tagjai gondozzák, most közülük ketten buzdítják a református közösségeket a csatlakozásra.